Wypożyczanie busów i samochodów

Wypożyczanie busów i samochodówKonieczność przewozu mebli, innych gabarytowych przedmiotów, a także uroczystości rodzinne sprawiają, że większość osób zaczyna przeglądać oferty różnych przewoźników, są jednak i tacy, którzy wolą przewieźć rodzinę na ślub, wesele, komunię, czy pogrzeb osobiście, lub przez wybraną osobę z bliskiego otoczenia.

Wówczas problem staje się środek transportu, posiadając kierowcę należy więc zadbać o samochód odpowiednich rozmiarów, lub też przystosowany do przewozu osób.

W czasach, gdy przepisy dotyczące obu tych usług w trosce o nasze bezpieczeństwo są bardzo restrykcyjne nie warto kombinować i przewozić ludzi w prowizorycznie przygotowanych autach. Tym bardziej, że na rynku istniej wiele wypożyczalni busów i innych samochodów.

Na co należy zwrócić uwagę wynajmując bus lub samochód ciężarowy:

  • stan technicznym najlepiej jeśli poprosimy pracownika wypożyczalni o oświadczenie o stanie faktycznym pojazdu, dodatkowo możemy udokumentować w postaci zdjęć stan auta przed podpisaniem umowy i po zwrocie. Jest to bardzo ważne ze względu na konieczność załadowania ciężarówki i możliwość uszkodzenia jej wówczas. Do zalet wynajmu auta ciężarowego należą:
  • możliwość samodzielnego zarządzani załadunkiem i rozładunkiem przewożonych przedmiotów, co w przypadku przeprowadzki jest bardzo wygodne, gdyż osobiście możemy wszystkiego dopilnować. Mimo, że na rynku jest wiele firm zajmujących się przeprowadzkami to przy wszystkich zaletach tego rozwiązania musimy liczyć się również z zasadami umieszczonymi w umowie.

Ponadto wynajem samochodu ciężarowego otwiera przed klientem wiele nieplanowanych możliwości takich jak załadunek nie z jednego miejsca, a z wielu, ponieważ wypożyczając auto jedynym ograniczeniem jest czas na jaki podpisujemy umowę, najczęściej firma wynajmująca nie wymaga podania trasy jaką będzie jechało auto, więc jest to bardzo elastyczna usługa.

Wynajem busów

W przypadku wynajmu busów, szczególnie tych do przewozu osób również należy poprosić wypożyczalnię o oświadczenie o stanie technicznym i pozwolenie na przewóz określonej liczny osób. Najemca natomiast w celu zabezpieczenia własnych interesów i zapobiegnięciu późniejszych komplikacji powinien zadbać o sprawdzenie i udokumentowanie stanu auta zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz przed podpisaniem umowy, oraz wspólnie z pracownikiem wypożyczalni stwierdzić zgodność ze stanem początkowym auta w chwili zwrotu.

Zaletą wynajmu busa na imprezy okolicznościowe jest również duża elastyczność co do trasy i dysponowania autem w czasie trwania umowy. Jak wiadomo życie piesze różne scenariusze, szczególnie jeśli organizujemy spotkania nieformalne, których przebieg może ulec zmianie w trakcie trwania imprezy, wówczas dysponując wypożyczonym busem i zaprzyjaźnionym kierowcom nie musimy się martwić żadnymi zmianami. Problem może się natomiast pojawić jeśli wykupujemy usługę na przewóz osób, w której musimy podać przewoźnikowi dokładną trasę i godziny transportu, wówczas najczęściej każda zmiana wiąże się z dodatkowymi opłatami, których unikniemy wynajmując busa.