Serwisy społecznościowe

Serwisy społecznościowePopularność serwisów społecznościowych z roku na rok wcale nie maleje i jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Czym jest spowodowane to, że coraz więcej osób zakłada konta na takich stronach? Przede wszystkim mnogością funkcji, jakie nam dają.

Takie portale przechodzą gruntowne metamorfozy, wciąż pojawiają się nowe funkcjonalności i możliwości dla internautów. Kilka lat temu okres swojej świetności przeżywała Nasza Klasa.

Pomogła wielu osobom na znalezienie znajomych ze szkolnej ławki, organizowanych było wiele zjazdów klasowych, odżyły dawne przyjaźnie i miłości. Obecnie serwis funkcjonuje jako NK.pl, jest serwisem społecznościowym, pozwala na czatowanie, wymienianie opinii, przesyłanie zdjęć. Fenomenem naszych czasów jest jednak Facebook, portal, który sprawił, że jego założyciel, Mark Zuckerberg, stał się najmłodszym miliardem na świecie. Nigdy nie przypuszczał, że stworzony przez niego i kolegów z uczelni w 2004 roku serwis stanie się najbardziej popularnym portalem społecznościowym.

Obecnie Facebook jest nowoczesnym serwisem, który pozwala nie tylko na dodawanie znajomych do swojego profilu, publikowanie i przesyłanie zdjęć czy czatowanie, ale również na reklamę internetową. Każdy zarejestrowany na Facebooku użytkownik otrzymuje Oś Czasu, czyli miejsce do stworzenia swojego profilu., identyfikujące są zdjęcie profilowe oraz zdjęcie w tle. Do swojego profilu można dodawać również odwiedzone miejsca, informacje o podróżach, zmianach w życiu, zawieranych związkach czy aktualnej i dawnej pracy czy miejscu edukacji. Możliwe jest także tworzenie wydarzeń i zapraszanie do nich swoich znajomych. Ponadto, na Facebooku można tworzyć strony fanów, co przypadło do gustu właścicielom firm. obecnie firma, która nie istnieje na Facebooku ma niewielkie szanse na pozyskanie nowych klientów.

Profesjonalne konta firmowe są bardzo modne. Facebook ma również własną linię różnorodnych aplikacji i gier, które spotykają się z ogromnym zainteresowaniem ze strony użytkowników. Co ciekawe, średni wiek użytkownika tego portalu to 22 lata.