Internetowi inspektorzy stron

Internetowi Inspektorzy StronJak sama nazwa wskazuje, Internetowy Inspektor Strony (w skrócie IIS, z ang. "Website Inspector") bada wszelkie nieprawidłowości na stronach internetowych w celu uzyskania wyższych i lepszych wyników wyszukiwania dla danej strony. Inspektor przeprowadza kompleksową ewaluację działania SEO na stronie i sporządza raport sugerowanych zmian, które wprowadzone mają uczynić stronę bardziej przyjazną wyszukiwarkom.

Internetowi Inspektorzy wykonują dogłębną analizę SEO na stronie, obejmującą kod HTML z jego META tagami i Alt image tagami, a także analizę designu strony, wagi słów kluczowych, czasu ładowania i innych aspektów SEO. Inspektor następnie przedstawia raport zawierający manualnie generowane META tagi, alt tagi oraz sugeruje inne jeszcze zmiany na stronie.

Różnice między Inspektorami Stron, a zwykłymi firmami SEO są uderzające. Większość firm pozycjonerskich jedynie ocenia stronę i na tej podstawie przedstawia propozycje generalnych zmian kodu HTML i ograniczonych dotyczących projektu strony.

W odróżnieniu od nich, Inspektorzy Internetowych Stron oferują szczegółową ewaluację i raport SEO dotyczący zmian HTML i wszystkich innych zmian od badania relewancji tekstu po zmiany estetyczne w designie. Zmiany proponowane w raportach Inspektorów Stron są spójne i zawierają działające usprawnienia, jakie powinny być zastosowane na stronie w celu długoterminowej znaczącej poprawy pozycji w wynikach wyszukiwania dla strony. Przeciętne firmy SEO skupią się na tym, co jest nie tak ze stroną, bez proponowania dobrych rozwiązań dla polepszenia jej wydajności.

Zdecydowana większość takich firm używa dla oceny strony automatycznego, generującego raporty software i swoim klientom wysyła właśnie taki ogólnikowy wydruk raportu. Podobne raporty dostarczą nieistotnych informacji o stronie klienta i nie dadzą żadnych solidnych wskazówek dotyczących tego, jakie zmiany powinny być podjęte dla polepszenia klasyfikacji strony w wynikasz wyszukiwania wyszukiwarki. Inspektor Stron traktuje każdą stronę jako unikalną część Internetu. Dobra firma SEO nie posunie się do użycia automatycznego software dla analizy i stworzenia raportu SEO.

Promowanie przyjaznych użytkownikom raportów i etyczne praktyki SEO są kluczem do etosu firm dokonujących inspekcji pod kątem pozycjonowania. Wszystkie dobre firmy z tej branży nie będą używać przestarzałych metod zautomatyzowanej oszacowania stron internetowych. Jednakże większość przedsiębiorstw SEO wciąż posługuje się oprogramowaniem opartym na nieortodoksyjnych, nieetycznych źródłach jak np. FFA pages, czyli stronach umożliwiających umieszczenie na nich linków bez jakichkolwiek kosztów i konieczności umieszczania linka zwrotnego na swojej stronie, albo farmach hiperłączy, dużej ilości stron internetowych zawierających odnośniki internetowa prowadzące na te strony internetowe i do innych. Jak można się domyślić, te procesy masowego linkowania są zautomatyzowane. Najlepsze wyszukiwarki traktują użycie takich metod jako „spamowanie” i w najlepszym przypadku ostatecznie kierują korzystające z nich strony do Google Sandbox na dłuższe okresy czasu, w najgorszym – banują całkowicie z list wyszukiwarek. Inspektorzy Internetowi Stron (z ang. "Website SEO inspectors") będą promować tylko etyczne sposoby korzystania z różnych źródeł pozycjonerskich.

Kolejnym punktem wartym zastanowienia jest fakt, że firmy dokonujące Inspekcji Stron chętnie dostosują swoje usługi do potrzeb klientów. Dobre firmy z tej branży oferują obecnie na miejscu projekty SEO i implementacje gotowych rozwiązań pozycjonerskich, aby zaoszczędzić klientom czasu i kłopotów. Inspektorzy stron oferujący takie usługi „od ręki” poproszą klientów o dostęp do folderów internetowych dla bezpośredniego usprawnienia właściwości strony.

Pamiętając o wszystkich tych czynnikach, zalecane jest, by klienci poszukujący dobrego SEO usprawniającego klasyfikację strony internetowej w wynikach wyszukiwania zwrócili się do firm SEO zajmujących się Inspekcją Internetowych Stron, które zapewnią trwałe rezultaty w wyszukiwarkach.